تبلیغات
عاقبت درس نخوندن
«سعید قهاری» كارگردان ایرانی الاصل مقیم انگلستان با استفاده از شاهنامه فردوسی در حال ساخت انیمیشنی جدید با نام «تولد دوباره رستم» است.
به گزارش فارس، انیمیشن كامپیوتری «تولد دوباره رستم» كه یك انیمیشن سه بعدی است، با استفاده از آخرین فناوریهای روز كامپیوتری برای خلق هر چه طبیعی تر صحنه های حركتی و رزمی ساخته می شود.
این پروژه عظیم كه 140 نفر درگیر ساخت آن هستند، تاكنون بیش از سه سال به طول انجامیده است، آنچنان كه برای ساخت این انیمیشن 50 دقیقه ای، بیش از 520 هزار ساعت كار مفید لازم است.
تدوینگر اصلی این پروژه «مهین قهاری» مادر «سعید قهاری»، آهنگساز آن یك جوان ایتالیایی و اكثر دوبلورهای آن نیز خویشاوندان و نزدیكان قهاری هستند.
انیمیشن «تولد دوباره رستم» اگرچه بر اساس شاهنامه فردوسی نگاشته شده است، ولی به گفته سازندگان آن دقیقاً به همان فرمی كه فردوسی نگاشته نیست و تنها برداشتی از این كتاب در چهارچوبی مناسب فرهنگ امروزی ایران زمین است.
این فیلمساز ایرانی در مصاحبه های متعددی كه با رسانه های خارجی از جمله بی بی سی داشته، درباره هدف خود از ساخت چنین فیلمی گفته است: با داشتن قهرمانان و اسطوره هایی چون رستم و سهراب، ما (ایرانیان) به سوپر قهرمانهایی چون سوپرمن و بتمن نیاز نداریم.
«سعید قهاری»، فرزند استاد «علی قهاری»، مجسمه  ساز مشهور ایرانی كارگردان و سازنده این فیلم فوق لیسانس كامپیوتر داشته و هم اكنون سالهاست كه در انگلستان زندگی می كند.