تبلیغات
عاقبت درس نخوندن
راهنمای تیمهای حاضر در جام جهانی ۲۰۱۰؛ استرالیا

راهنمای تیمهای حاضر در جام جهانی ۲۰۱۰؛ استرالیا ...

www.paR30.co.c

 

 

در این پست سعی شده پرونده بازیکنان تیم استرالیا  برای شما تهیه  تهیه کنم امید وارم لذت کافی رو ببرید

پس ادامه مطلب رو از دست ندهید 


● مارک شوارتزر

▪ پست: دروازه بان

▪ باشگاه: فولام

▪ سال تولد: ۱۹۷۲

او در سال ۱۹۹۴ و با مهار دو ضربه پنالتی در دیدار مقابل کانادا، خود را به جامعه فوتبال استرالیا معرفی کرد.او در دیدار تیمش مقابل اروگوئه در سال ۲۰۰۵ نیز دو ضربه پنالتی را مهار کرد و نقش موثری در پیروزی تیمش در این دیدار و در نهایت تیم ملی کشورش برای اولین بار در سی و دو سال اخیر به حام جهانی ۲۰۰۶ راه یافت.

▪ افتخارات:

- نایب قهرمان جام یوفا درسال ۲۰۰۶ با میدلزبورو

- قهرمان لیگ کاپ در سال ۲۰۰۴ با میدلزبورو

- برترین بازیکن فولام در فصل ۹-۲۰۰۸

- بازیکن سال فوتبال استرالیا در سال۹-۲۰۰۸

● لوکاس نیل

▪ پست: مدافع میانی

▪ باشگاه: گالاتاسرای

▪ سال تولد: ۱۹۷۸

در حالی که او فوتبالش را در ۱۸ سالگی آغاز کرده بود ولی در جام جهانی ۲۰۰۶ بود که توانست نامش را برسرزبانها بیندازد. او تکلهای فوق العاده ای می رود و توانایی هایش در پا به توپ شدن، تدریجا او را به بلوغ رساندو پس از بازنشستگی مارک ویدوکا، بازوبند کاپیتانی تیم ملی کشورش را بربازو بست.

▪ آیا می دانید؟ نیل در جریان یک دیدار، پای جیمی کرگر، بازیکن لیورپول را شکست.

● تیم کاهیل

▪ پست: بازیکن خط میانی

▪ باشگاه:اورتون

▪ سال تولد: ۱۹۷۹

او که به خوبی در رختکن تیم اورتون جا افتاده است، بازیکنی کلیدی در تیم باشگاهی و تیم ملی کشورش می باشد. او یکی از برترین هدزنهای دنیای فوتبال و یکی از خطرناک ترین بازیکنان دنیا در خارج از محوطه جریمه می باشد و تمام استرالیایی ها او را یکی از ستاره های دنیای فوتبال می دانند.یکی از نمایشهای فوق العاده او در تیم ملی کشورش، در رقابتهای جام جهانی ۲۰۰۶ و در دیدار مقابل ژاپن بود.او با ورودبه میدان دو گل دیرهنگام را برای تیم ملی کشورش به ثمر رسانده و موجبات برتری ۱-۳ استرالیارا فراهم آورد. علاوه بر تواناییهای گلزنی ، اخلاق ورزشی و حس رقابتی و اشتیاق کاهیل، او را مبدل به ستاره ای کم نظیر ساخته است.

▪ آیا می دانید؟

آیا می دانید که کاهیل در سال ۲۰۰۲ به دنبال آن بودتا از فیفا به این دلیل که به او اجازه ندادند که با پیراهن تیم ملی ایرلند روانه میدان شود، شکایت کند.چرا که پدربزرگ و مادربزرگ او اسکاتلندی و ایرلندی هستند.

▪ افتخارات:

- نایب قهرمان اف ای کاپ با میل وال (۲۰۰۴)

- نایب قهرمان اف ای کاپ با اورتون (۲۰۰۹)

- برترین بازیکن سال اقیانوسیه : ۲۰۰۴

- برترین بازیکن اتحادیه فوتبال حرفه ای استرالیا: ۲۰۰۹

● هری کیول

▪ پست:بازیکن خط میانی، بازیکن جناحی، مهاجم

▪ باشگاه : گالاتا سرای

▪ سال تولد: ۱۹۷۸

او یکی از بازیکنان موفق استرالیایی در لیگ برتر بود.او در دو مرحله از راهیابی به جام جهانی ناکام ماند که اولین بار شکست مقابل ایران در سال ۱۹۹۷ بود.نتیجه ای که در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با شکست استرالیا همراه بود و البته کیول در آن دیدار گلزنی کرد وتوانست نام خود را تدریجا در عرصه بین المللی جا بیندازد.او در طول رقابتهای جام جهانی ۲۰۰۶ نیز نمایش خیره کننده ای را به اجرا گذاشت و توجه سران باشگاه های برتر اروپا را به خود جذب کرد.او در آن زمان در لیدز یونایتد توپ می زد و بعد راهی لیورپول شد.

▪ افتخارات:

- قهرمان لیگ قهرمانان اروپا با لیورپول (۵-۲۰۰۴)

- قهرمان اف ای کاپ با لیورپول (۶-۲۰۰۵)

- قهرمان سوپرکاپ ترکیه با گالاتاسرای (۲۰۰۸)

- برترین بازیکن فوتبال اقیانوسیه: ۱۹۹۹، ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳

● اسکات چیپرفیلد

▪ پست: مدافع

▪ باشگاه: اف سی بازل

▪ سال تولد: ۱۹۷۵

او با ۳۴ سال سن یکی از بازیکنان با تجربه تیم ملی کشورش است و امسال و در جریان رقابتهای جام جهانی آخرین دیدارهایش با پیراهن تیم ملی استرالیابرگزار خواهد کرد.او یکی از کلیدی ترین بازیکنان تیم ملی کشورش در رقابتهای جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان بود.

● لوک ویلکشیر

▪ پست:مدافع راست، بازیکن خط میانی

▪ باشگاه: دینامومسکو

▪ سال تولد: ۱۹۸۱

او فوتبالیستی مدرن است که توانایی ها و قابلیتهای متعددی دارد. او در جام جهانی سال ۲۰۰۶ پدیده گاس هیدینک لقب گرفت. او پس ازتجربه کوتاه مدتی در انگلیس، راهی اف سی توئنته هلند شد و از آنجا نیز به دینامومسکوپیوست.

گاس هیدینک به شدت توانایی های این ستاره را تحسین می کرد و او را بازیکنی آینده دار می نامید و اکنون مشخص شد که این مربی باتجربه حق داشت.

● مارک میلیگان

▪ پست: مدافع مرکزی، مدافع راست، بازیکن خط میانی

▪ باشگاه: جی ای اف یونایتد

▪ سال تولد: ۱۹۸۵

او نیز یکی از سوپرایزهای گاس هیدینک برای رقابتهای جام جهانی ۲۰۰۶ بود.عملکرد او در رقابتهای آسیایی سال ۲۰۰۷،باعث شد تا تیمهای متعدد اروپایی برای جذب او وارد عمل شوند. او به تیم نیوکاسل جتس رفت و در نهایت بار دیگر به لیگ استرالیا بازگشت. البته او تجربه ای را نیز در لیگ چین داشت

▪ آیا می دانید؟

میلیگان بدون اجازه سران باشگاه اف سی سیدنی، تمریناتش را با تیمی فرانسوی آغاز کرده بود ولی همین حضور بی اجازه اش باعث شد تا روند این انتقال صورت نپذیرد و بار دیگر به لیگ استرالیا بازگشت

● وینسه گرلا

▪ پست: بازیکن خط میانی

▪ باشگاه : بلکبرن روورز

▪ سال تولد: ۱۹۷۹

یکی از سرسخت ترین بازیکنان تیم ملی استرالیاست که از او به عنوان یکی از کلیدی ترین مهره های این تیم یاد می شود.توانایی بازی سازی او از یک طرف و برهم زدن نظم و ترتیب بازی تیم حریف از سوی دیگر او را مبدل به بازیکن ویژه ای ساخته است. مصدومیت طولانی مدت او مربی تیم ملی این کشور را مجبور ساخته بود تا به دنبال جایگزینی برایش باشد ولی واقعیت امراین بود که بازیکن دیگری با ویژگی های او به ویژه در امور تدافعی یافت نمی شد.

● میل جدیناک

▪ پست: بازیکن خط میانی با ویژگی های تدافعی

▪ باشگاه: آنتالیاسپور ( به صورت قرضی از گنسلربیرلیگی)

▪ سال تولد: ۱۹۸۴

پس از شروعی ناموفق برای راهیابی به فوتبال اروپا در کرواسی، او به استرالیا بازگشت و در ترکیب تیمهای استرالیایی خوش درخشید و بلافاصله پس از آن بود که به ترکیه رفت و عملکرد قابل قبولی را ارائه داد. پس از آن جای گرلای مصدوم را در تیم ملی کشورش پر می کرد و با توجه به فیزیک قابل قبول و قدرت گلزنی بالای او می تواند به عنوان سلاح پنهانی استرالیا در جام جهانی ۲۰۱۰ به کار گرفته شود.

▪ آیا می دانید؟

او در اولین شروعش در اروپا در تیم ان کی وارتکس، زیر نظر میروسلاو بلاژویچ،مربی این تیم به فعالیت پرداخت،مربی ای که افتخاراتی را در جام جهانی ۱۹۹۸ رقم زد.

● جیسون کولینا

▪ پست: بازیکن خط میانی

▪ باشگاه: گلد کست یونایتد

▪ سال تولد: ۱۹۸۰

بازیکنی باتجربه درفوتبال اروپا که پس از سپری کردن ۴ فصل با پی اس وی آیندهوون به استرالیا بازگشت و به تیم گلد کست یونایتد پیوست. آغازدرخشش او مربوط به زمانی بود که همراه با گرلا زیر نظر گاس هیدینک زوجی رویایی را تشکیل می دادند و از همانجا به شهرت بالایی رسید. هوش بالای او دربهره گیری از توپ و میدان و سرعت بالایش او را مبدل به مهره ای بی جایگزین نموده است.

● مارکو برشیانو

▪ پست: بازیکن خط میانی با خصوصیات تهاجمی

▪ باشگاه: پالرمو

▪ سال تولد : ۱۹۸۰

این بازیکن با وجودی که در این فصل از آمادگی آرمانی اش فاصله زیادی دارد ولی یکی از نیروهای تهاجمی تیم ملی استرالیاست. او سبک بازی ویژه ای را که با دینامیک خاصی همراه است را به تیم ملی کشورش آورده و قدرت شوتزنی فوق العاده ای دارد که می تواند یک تنه سرنوشت بازی را تغییر دهد.

توانایی بالای او در بهره گیری از توپهای مرده یکی دیگر از ویژگی های اوست.

▪ آیا می دانید؟

برشیانو در سال ۲۰۰۲ با قراردادی ۷ میلیون یورویی به تیم پارما پیوست و در آن زمان این رکورد نقل و انتقالات در فوتبال استرالیا بود.

● جوش کندی

▪ پست: مهاجم

▪ باشگاه: ناگویا گرامپوس

▪ سال تولد: ۱۹۸۲

کندی با ارائه سبک تهاجمی اش بعد دیگری به تیم ملی استرالیا می بخشد. تمرکز او در توپهای هوایی بی نظیر است و زمانی که پابه توپ می شود نیز از تکنیک های خوبی بهره می برد.او حدود یک دهه در باشگاه های مختلف آلمانی سپری می کرد و در نهایت به لیگ ژاپن پیوست.

اکنون در ترکیب تیم ملی استرالیا او را جانشین شایسته مارک ویدوکا می دانند. گاس هیدینک نیز اورا در جام جهانی آلمان به ترکیب تیمش فراخواند و این بازیکن در رقابتهای جام جهانی ۲۰۰۶ نیز بسیار خوش درخشید.

▪ آیا می دانید؟

کندی در سن ۱۷ سالگی، جوان ترین بازیکنی که با پیراهن وولفسبورگ روانه میدان شد لقب گرفت.

● اسکات مک دونالد

▪ پست: مهاجم

▪ باشگاه : میدلزبورو

▪ سال تولد: ۱۹۸۳

او فوتبال ملی اش را در سال ۲۰۰۶ آغاز کرد.رکورد فوق العاده او در لیگ اسکاتلند در کنار مادرول فوق العاده بود و در رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا نیز یک ستاره بود.بسیاری ها معتقدند که او تفاوتهای زیادی با عملکردش در تیم باشگاهی اش و یا زیر نظر مربی سابق تیم ملی استرالیا داشته است و بسیار بعید به نظر می رسد که در رقابتهای آفریقای جنوبی نیز به عنوان بازیکن ثابت به کار گرفته شود.او که در سلتیک خوش می درخشید در نهایت روانه میدلزبورو شد ولی امیدوار است که در رقابتهای جام جهانی به عنوان بازیکن ذخیره روانه میدان شود.

● نیکیتا روکاویتسیا

▪ پست: مهاجم

▪ باشگاه: روئسلار (قرضی از اف سی توئنته)

▪ سال تولد:۱۹۸۷

او که متولد اوکراین است در ابتدا در استرالیا توپ می زد و پس از انتقال به تیم اف سی توئنته، شانسش را در این تیم امتحان کرد ولی به صورت قرضی به بلژیک منتقل شد. تجربه کم او در عرصه بین المللی ممکن است منجر به شانس کمرنگ او برای حضور در ترکیب ثابت تیم ملی کشورش دررقابتهای جام جهانی شود. او و خانواده اش ، زمانی که نیکیتا ۱۴ ساله بود به استرالیانقل مکان کردند.

● الکس بروسکه

▪ پست: بازیکن جناحی، مهاجم

▪ باشگاه: اف سی سیدنی

▪ سال تولد: ۱۹۸۳

او نیز شانس کمی برای حضور در ترکیب ثابت تیمش دارد.او از نظر مهارت و توانایی چیزی کم ندارد و همین موضوع مربی تیم ملی کشورش را متقاعد کرده تا اورا همراه تیم به آفریقای جنوبی ببرد و بدون شک یکی از ستاره های لیگ استرالیاست.استفاده از او در رقابتهای جام جهانی کاملا بستگی به شرایط موجود دارد.به رغم درخشش او در اف سی سیدنی، مربی تیم ملی استرالیا هیچ ایده ای در مورد رویارویی بروسکه با ستاره های اروپایی ندارد.سرعت بالا و توانایی او در مصافهای تک به تک شاید بزرگترین سلاح این بازیکن باشد

● سیمون کولوسیمو

▪ پست: بازیکن خط میانی

▪ باشگاه: ملبورن هارت( با آلکمار هلند تمرین کرده است)

▪ سال تولد: ۱۹۷۹

او پس از سفرهایی که به منچسترسیتی، آنتورپ و سیواسپور داشت به استرالیا بازگشت و در تیم اف سی سیدنی در امور دفاعی به بازی پرداخت.توانایی او در عبور دادن توپ از خط دفاعی حریفان او را به شدت مورد توجه قرار داد.

سایت گل ( www.goal.com )

ارسال شده توسط : فرهاد در تاریخ : سه شنبه 11 خرداد 1389 و ساعت : 07:56 ب.ظ
مرتبط با موضوع : اطلاعات عمومی ،