تبلیغات
عاقبت درس نخوندن
راهنمای تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۰؛ ژاپن

 

راهنمای تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۰؛ ژاپن.....

www.par3.co.cc

 

در این پست سعی شده پرونده بازیکنان تیم ژاپن  برای شما تهیه  تهیه کنم امید وارم لذت کافی رو ببرید

پس ادامه مطلب رو از دست ندهید


● شونسوکه ناکامورا

▪ پست: خط میانی

▪ باشگاه : یوکوهاما مارینوس

▪ سال تولد : ۱۹۷۸

ستاره شماره ده تیم ملی ژاپن. تکنیکهای فردی این بازیکن برای تمام دنیا شناخته شده است و همین تکنیکها بود که باعث شده بود تا این بازیکن تا سال گذشته در لیگ های اروپایی به بازی بپردازد.

او به دلیل قد کوتاه و کمبود قدرت فیزیکی اش، نتوانسته بود تا به تیم جوانان یوکوهاما مارینوس بپیوند ولی در نهایت او با به کارگیری قوه بالای مغزی اش و با تمرینات فردی فراوان توانست سبک خاص خودش را به اجرا گذاشته و مبدل به بازیکن سرشناسی شود. او به این دلیل به اروپا رفت که از شرایطش در فوتبال ژاپون راضی نبود. او در سال ۲۰۰۰ همراه با یوکوهاما به قهرمانی لیگ ژاپن رسید و با ارزش ترین بازیکن این لیگ بود. با این وجود نتوانست به اردوی تیم ملی ژاپن در جام جهانی ۲۰۰۲ راه یابد و به دلیل اختلاف نظری که با مربی فرانسوی تیم ملی کشورش برسر پستی که می بایست بازی کند داشت، در رقابتهایی که در کشورش برگزار می شد غایب بود.

پس از آن به تیم رجینا پیوست و روزهای سختی را در فوتبال ایتالیا داشت. سپس به سلتیک رفت و چهار فصل خوب را دراین تیم سپری کرد. سختی ها و تجربیات او را پخته کرده است و با وجودی که با ناامیدی به ژاپن بازگشت ولی همین اتفاقات می تواند او را در آستانه رقابتهای جام جهانی قوی سازد

▪ آیا می دانید؟

آیا می دانستید که شونسوکه ناکامورا،در روزی که بازی دو تیم ملی برزیل و ایتالیا در مرحله رده بندی جام جهانی ۱۹۷۸ برگزار می شده، متولد شده؟

▪ افتخارات

ـ بهترین بازیکن لیگ ژاپن: سال ۲۰۰۰

ـ حضور در تیم منتخب لیگ ژاپن:۱۹۹۹ و ۲۰۰۰

ـ حضور در تیم منتخب یازده نفره آسیا کاپ چین: ۲۰۰۴

ـ بازیکن سال فوتبال اسکاتلند: ۲۰۰۷

ـ بازیکن منتخب اتحادیه نویسندگان فوتبال اسکاتلند: ۲۰۰۷

● یوجی ناکازاوا

▪ پست: مدافع

▪ باشگاه : یوکوهاما مارینوس

▪ سال تولد : ۱۹۷۸

او روز چهاردهم فوریه سال ۲۰۱۰ صدمین بازی ملی اش را برای ژاپن مقابل کره جنوبی انجام داد و بدین ترتیب سومین بازیکن ژاپنی ای لقب گرفت که به این افتخار دست یافته است.

او زمانی که در دبیرستان تحصیل می کرد تصمیم گرفت که بازیکن حرفه ای فوتبال شود ولی از آنجا که در مدرسه مناسبی نبود، کار برایش آسان نبود. پس از آن بود که ناکازاوا راهی برزیل شد تا در آنجا بیاموزد که چطور می بایست یک بازیکن فوتبال شود.

هدف او راهیابی به تیم ملی ژاپن در جام جهانی ۲۰۰۲ بود ولی در نهایت نتوانست هدفش را برآورده کند. پس از این ناکامی، او سرسخت تر از همیشه به تلاشش ادامه داد و مبدل به بازیکن کلیدی تیم یوکوهاما شده و در سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ با تیمش به قهرمانی لیگ ژاپن رسید و در نهایت به تیم ملی کشورش در رقابتهای جام جهانی ۲۰۰۶ دعوت شد.عملکرد ضعیف ژاپن در این رقابتها باعث شد که او با فوتبال در عرصه ملی خداحافظی کند ولی در سال ۲۰۰۷ در تصمیم خود تجدید نظر کرد.

▪ افتخارات

ـ حضور در تیم منتخب لیگ ژاپن:۱۹۹۹ و ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ و ۲۰۰۸

▪ آیا می دانید؟

هواداران تیم یوکوهاما او را بمب افکن می نامند.آیا می دانستید که او در رقابتهای این فصل نام بمب افکن را برروی پیراهن تیم باشگاهی اش حک کرده است؟

● یاشوهیتو اندو

▪ پست: خط میانی

▪ باشگاه: گامبا اوزاکا

▪ سال تولد: ۱۹۸۰

او یکی از معدود بازیکنانی است که به اردوی تیم ملی ژاپن در رقابتهای جام جهانی ۲۰۰۶ دعوت شد ولی به میدان نرفت. او ریتم خط میانی تیم ملی ژاپن را در دست دارد و با توجه به تکنیک بالایی که دارد"استاد ژاپن" در زمین مسابقه است.او به خوبی می تواند شرایط بازی را درک کرده و در هر پستی بازی کند.

اندو درسال ۲۰۰۱ به گامبا اوزاکا پیوست و پیشرفت زیادی با این تیم داشت. در سال ۲۰۰۲ برای اولین بار به تیم ملی ژاپن دعوت شد و در سال ۲۰۰۳ نام خود را در لیست یازده بازیکن برتر تیم ملی ژاپن دید.

در رقابتهای جام باشگاه های جهان در سال ۲۰۰۸ و زمانی که اوزاکا در نیمه نهایی این رقابتها به مصاف یونایتد رفت نیز این ستاره در زمین مسابقه حاضر بود.اندو سال بعد از آن به عنوان برترین بازیکن قاره آسیا معرفی شد.

▪ افتخارات

ـ حضور در تیم منتخب لیگ ژاپن: ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴و۲۰۰۵ و۲۰۰۶و۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹

ـ برترین بازیکن قاره آسیا: ۲۰۰۹

▪ آیا می دانید؟

آیا می دانید که برادر بزرگ اندو، یعنی آکیهیرو اندو نیز بازیکن حرفه ای فوتبال بوده. او در سال ۱۹۹۶ و زمانی که تیم ملی ژاپن موفق به برد ۰-۱ مقابل برزیل در بازیهای المپیک آتلانتا شد، پیراهن شماره ۱۰ تیم ملی ژاپن را برتن می کرده. او همچنین سابقه بازی با شونسوکه ناکامورا را نیز در کارنامه اش می بیند.

● کیسوکه هوندا

▪ پست:خط میانی

▪ باشگاه:زسکا مسکو

▪ سال تولد: ۱۹۸۶

این روزها نام هوندا در لیگهای اروپایی دهان به دهان می شود. او در جریان رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا نمایش خیره کننده ای را در ترکیب زسکا مسکو به اجرا گذاشت و مقابل سویا و اینتر خوش درخشید.او مطمئن است که می تواند هر موقعیتی را به گل مبدل کند. او در سال ۲۰۰۸ به تیم فنلوی هلند پیوست ولی همراه با این تیم به دسته دوم لیگ هلند سقوط کرد و در ۳۶ دیدار، ۱۶ گل برای تیمش به ثمر رساند. او فصل ۱۰-۲۰۰۹ را خارق العاده آغاز کرد و در بازار نقل و انتقالات زمستانی با قراردادی ۹ میلیون یورویی به باشگاه روسی منتقل شد. هواداران ژاپنی و مطبوعات این کشور هوندا را بازیکن توانا و با مهارتهای خاصی می دانند.

از سوی دیگر اوکادا سرمربی تیم ملی ژاپن که به عدم معرفی ستاره های جدید به تیم ملی این کشور متهم شده بود، هوندا را روز سوم ماه مارس مقابل بحرین برای اولین بار در ترکیب تیمش به کار گرفت.خود هوندا در صحبتهایی در مورد شرایطش در تیم ملی ژاپن گفت:« در اروپا به من می گویند که بیشتر شوت بزند ولی در ژاپن از من می خواهند که به دفاع بپردازم.»

● ماکوتو هاسه به

▪ پست: خط میانی

▪ باشگاه: وولفسبورگ

▪ سال تولد: ۱۹۸۴

هاسه به یکی از پدیده های ژاپنی در لیگهای اروپایی است. توانایی های دریبلینگ بالای او ، او را بسیار سرشناس ساخته است. او یکی از مهره های ماگات برای قهرمانی با وولسفبورگ در رقابتهای بوندس لیگا در فصل ۲۰۰۹ بود.

سایر بازیکنان تیم ملی ژاپن عبارتند از :

● شینجی اوکازاکی

مهاجم باشگاه شیمیزو س پولس، متولد سال ۱۹۸۸

این بازیکن جوان درسال ۲۰۰۹ در ۱۶ بازی ملی، ۱۵ گل به ثمر رسانده و لقب سامورائی رایدک می کشد.او در صحبتهایی اعلام کرده که از دقیقه اول بازی تا آخرین ثانیه بازی دست از تلاش برای گلزنی نمی کشد.

● سیه گو نارازاکی

دروازه بان باشگاه ناگویا گرامپوس، متولد سال ۱۹۷۶

دروازه بانی باتجربه که بسیار خونسرد و آرام است. خیلی ها او را با کاواگوچی دروازه بان سابق تیم ملی ژاپن مقایسه می کنند، دروازه بانی که همراه با نارازاکی در اردوی تیم ملی این کشور در جام جهانی ۱۹۹۸ حاضر بود و این دو نفر رقابت سرسختی را برای حضور در دروازه تیم ملی کشورشان داشتند.

● مارکوس تولیو تاناکا

مدافع باشگاه ناگویا گرامپوس، متولد سال ۱۹۸۱

این مدافع برزیلی بازیکنی بسیار تهاجمی است و از فیزیکی قوی بهره می برد. او در دوران دبیرستان از برزیل به ژاپن آمد و در سال ۲۰۰۳ تابعیت ژاپن را پذیرفت. او در سال ۲۰۰۶ همراه با تیم باشگاهی اش اوراوا رد به قهرمانی لیگ ژاپن رسید

● یوتو ناگاتومو

بازیکن خط میانی اف سی توکیو، متولد سال ۱۹۸۶

گرچه این بازیکن قد بلندی ندارد ولی از فیزیک بدنی خوبی بهره می برد. این ستاره ۲۳ ساله در طول نود دقیقه بازی تلاش زیادی انجام می دهد و اخیرا صحبتهایی در مورد انتقال او به رقابتهای سری آ به گوش می رسید. ناگاتومو می تواند در هر دو جناح راست و چپ به کار گرفته شود.او در اولین بازی ملی اش مقابل سااحل عاج بسیار خوش درخشید

● آتسوتو اوچیدا

مدافع باشگاه کاشیما آنتلرز، متولد سال ۱۹۸۸

یکی از بازیکنان جوان ژاپنی که از سرعت بسیار بالایی بهره می برد. بازیهای هجومی هوشمندانه او مربی تیم ملی ژاپن را تحت تاثیر قرارداد و موجب شد تا درسال ۲۰۰۸ در حالی که این ستاره تنها ۱۹ سال سن داشت او را به تیم ملی ژاپن فرابخواند.پس از آن این بازیکن در تمامی بازیهای ژاپن به میدان رفت واکنون سران باشگاه های متعدد آلمانی خواهان جذب او هستند.

● کنگو ناکامورا

بازیکن خط میانی باشگاه کاوازاکی، متولد سال ۱۹۸۰

یک ناکامورای جدید. او یکی از بهترین بازیکنان خط میانی در ژاپن است . توانایی های پاسکاری بی نظیر او در کنار حرکات تدافعی فوق العاده اش، او را مبدل به بازیکنی نام آشنا ساخته. در اوایل این فصل، شکستگی فک، او را برای دو ماه از میادین ورزشی به دور نگاه داشت.

● کئیجی تامادا

مهاجم باشگاه ناگویا گرامپوس، متولد سال ۱۹۸۰

بازیکنی سرعتی و یک دریبلر به تمام معنا. اگراو در اوج آمادگی باشد واقعا می درخشد.او در جام جهانی ۲۰۰۶ موفق شد مقابل برزیل گلزنی کند ولی در پایان این رقابتها برای ۱۸ ماه به دلیل تصمیم مربی وقت تیم، از ترکیب تیم ملی ژاپن دور ماند.ولی اکنون مجددا به ترکیب تیم ملی ژاپن بازگشته است

● یوشیتو اوکوبو

مهاجم باشگاه ویسل کوب، متولد سال ۱۹۸۲

بازیکنی سرعتی و چابک. روحیه جنگندگی او باعث شده که تقریبا در هر دو دیداری که برای تیمش در رقابتهای لیگ ژاپن برای تیمش به میدان می رود، به یک گل برسد.درخشش او باعث انتقالش به تیمهای مایورکا و وولفسبورگ شد ولی او نتوانست در ترکیب این تیمها چندان موفق باشد.

● جونیچی ایناموتو

بازیکن خط میانی کاوازاکی، متولد سال ۱۹۷۹

او حدود ۹ فصل را در اروپا و در تیمهای باشگاهی انگلیس، ترکیه،آلمان و فرانسه سپری کرد. او در۱۷ سالگی به گامبا اوزاکا پیوست و در سال ۲۰۰۱ توسط ونگر روانه آرسنال شد.در جام جهانی ۲۰۰۲ دو بار به گل رسید ولی اکنون بار دیگر به لیگ ژاپن بازگشته است

● یوکی ابه

بازیکن خط میانی باشگاه اوراوا ردز، متولد سال ۱۹۸۱

او با ۱۶ سال سن جوان ترین بازیکنی بود که به لیگ ژاپن پیوست. او علاوه بر آنکه می تواند در خط میانی بازیهای خوبی را به نمایش بگذارد در حرکات تدافعی نیز فوق العاده است و تمایل زیادی دارد تا بتواند به لیگهای اروپایی راه یابد.

● یاسویوکی کونو

مدافع اف سی توکیو، متولد ۱۹۸۳

● ایجی کاواشیما

دروازه بان تیم کاوازاکی، متولد ۱۹۸۳

سایت گل ( www.goal.com )

ارسال شده توسط : فرهاد در تاریخ : سه شنبه 11 خرداد 1389 و ساعت : 08:26 ب.ظ
مرتبط با موضوع : اطلاعات عمومی ،