تبلیغات
عاقبت درس نخوندن
تاجام جهانی: بررسی گروه H

www.par30.co.cc

www.par30co.cc

www.par30.co.cc

www.par30co.cc

 

 

در این پست سعی شده پرونده تیم های گروه H برای شما تهیه  تهیه کنم امید وارم لذت کافی رو ببرید

پس ادامه مطلب رو از دست ندهید 


 

 

بهترین تیم تاریخ فوتبال اسپانیا از نگاه کارشناسان در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی فقط به دنبال کسب عنوان قهرمانی است تا با کسب این مقام به انتظار دوستداران متعصب فوتبال این کشور پایان دهد.

در گروه هشتم رقابت های جام جهانی تیم های اسپانیا، سوییس، هندوراس و شیلی حضور دارند.

تیم قدرتمند اسپانیا که جمعی از بهترین بازیکنان جهان را در اختیار دارد کار سختی برای صعود از این گروه نخواهد داشت و به نظر می رسد دیگر تیم ها باید برای به دست آوردن جایگاه دومی تلاش کنند.

اسپانیایی ها سیزدهمین حضور خود در جام جهانی را تجربه می کنند و طی این سالها تنها در جام ۱۹۵۰ به مقام چهارمی رسیده و در دیگر موارد حذف زودهنگامی داشته اند.

شاید تنها سالی که فوتبال زیبا و شناور اسپانیا می توانست در سطح جهان افتخار آفرینی کند جام جهانی ۲۰۰۲ بود که در مرحله یک چهارم نهایی توسط کره جنوبی میزبان حذف شد.

در آن بازی معروف اسپانیا ۳ بار دروازه حریف آسیایی خود را گشود که اشتباهات عجیب داوری باعث، حذف دردناک تیم قدرتمند اسپانیا در ضربات پنالتی شد.

اسپانیا در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ رکوردی ماندگار از خود برجای گذاشت و در تمامی بازی ها با کسب پیروزی از زمین خارج شد.

ماتادورها درخشش خود را از سال ۲۰۰۸ و قهرمانی در جام ملت های اروپا آغاز کرده و پس از گذشت ۲ سال بهترین تیم فوتبال اروپا تلقی می شوند، به طوریکه بیشتر کارشناسان این تیم را در کنار برزیل شانس اول قهرمانی در آفریقای جنوبی می دانند.

"ویسنته دل بوسکه" سرمربی نامدار اسپانیا برای قهرمانی جهان ستارگان بزرگی از جمله "کاسیاس"، "کارلوس پویول"، "جرارد پیکه"، " ژاوی"، "اینیستا"، "فابرگاس"، "داوید ویا" و "فرناندو تورس" را در اختیار دارد که جملگی از گرانترین بازیکنان فوتبال اروپا به شمار می روند.

دل بوسکه به خوبی می داند تنها مقام قهرمانی می تواند مردم متعصب اسپانیا را راضی کرده و به انتظار آنان پایان دهد.

دومین تیم اروپایی حاضر در گروه هشتم مسابقات سوییس است که هشتمین حضور خود را در جمع بزرگان فوتبال جهان تجربه می کند.

سوییس تیمی بی آزاری در مسابقات مهم تلقی می شود که خیلی زود از گردونه مسابقات کنار می رود.

این تیم در سال های گذشته هیچ افتخاری در فوتبال اروپا و جهان نداشت و خیلی سریع به حضور خود در هر رقابتی پایان می دهد.

حضور "اوتمار هیتسفلد" یکی از بزرگترین مربیان فوتبال جهان به عنوان سرمربی تیم ملی سوییس باعث شد تا این تیم بدون هیچ مشکلی جواز حضور در آفریقای جنوبی را به دست آورد.

هیتسفلد نام آشنا برای صعود از گروه هشتم مسابقات جام جهانی به "هاکان یاکین"، "فیلیپ سندروس"، "فیلیپ دگن"، "آلکساندر فری"، "بناگلیو" و "بارنه تا" چشم دوخته است.

دیگر تیم حاضر در این گروه شیلی است که پس از یک دوره غیبت دوباره خود را به جام جهانی رسانده است.

تیم فوتبال شیلی با هدایت "مارسول بیلسای" آرژانتینی عملکرد مطلوبی در مرحله مقدماتی در منطقه آمریکای لاتین داشت و توانست بالاتر از آرژانتین به عنوان تیم سوم راهی آفریقای جنوبی شود.

این تیم همواره در مسابقات جام جهانی برای حریفان بزرگ خود مشکل ساز بوده است و امسال نیز با اتکا به نفراتی همچون "والدیویا"، "استبان پارادس"، "پدرو مورالس"، "مارک گونزالس" و "سوارز" می تواند یکی از شگفتی سازان لقب بگیرد.

آخرین تیم حاضر در گروه هشتم جام جهانی ۲۰۱۰ هندوراس نام دارد که برای نخستین بار خود را به این رقابت بزرگ رسانده است.

این تیم در منطقه آمریکای شمالی پس از تیم های آمریکا و مکزیک جواز حضور در جام جهانی رابه دست آورد تا به آرزوی مردم فقیر خود پایان بدهد.

"داوید سوازو" توانست به عنوان سرمربی، تیم فوتبال هندوراس را رهسپار جام جهانی کند تا به محبوترین مرد سرزمین خود تبدیل شود.

هندوراس ناشناخته چند بازیکن نامدار از جمله" اوسکار گارسیا" ، "سوازو"، "جانی پالاسیوس" و "ویکتور برناندز" را در ترکیب خود دارد.

 

 

 

 

تحلیل : خبرگزارى جمهورى اسلامی (ایرنا) (www.irna.ir)


ارسال شده توسط : فرهاد در تاریخ : سه شنبه 11 خرداد 1389 و ساعت : 09:39 ب.ظ
مرتبط با موضوع : اطلاعات عمومی ،