تبلیغات
عاقبت درس نخوندن
تا جام جهانی : بررسی گروه E

تا جام جهانی : بررسی گروه E

 

www.par30.co.cc

 

در این پست سعی شده پرونده تیم های گروه E برای شما تهیه  تهیه کنم امید وارم لذت کافی رو ببرید

پس ادامه مطلب رو از دست ندهید 


تیم ملی فوتبال هلند در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۰ به دنبال پایان دادن به ناکامی ها متوالی خود و رسیدن به عنوان قهرمانی است.

تیم ملی فوتبال هلند در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۰ به دنبال پایان دادن به ناکامی ها متوالی خود و رسیدن به عنوان قهرمانی است.

لاله های نارنجی فوتبال اروپا که همواره فوتبالی چشم نواز و کم نظیر را از خود ارائه می دهند در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی به دنبال این هستند تا فوتبال زیبا را با نتیجه گیری همراه کرده و جام قهرمانی را برای نخستین مرتبه از آن خود کنند.

هلندی ها که دهمین حضور خود را در این رقابت بزرگ تجربه می کنند در دهه هفتاد با در اختیار داشتن ستارگان بزرگی همچون"یوهان کرایوف"، " آری هان"، "یوهان نیسکنس"، "واندرکرکوف"، "رنسن برینگ" و با هدایت"ریموس میشل" دوبار پیاپی عنوان نایب قهرمانی جهان را به دست آوردند.

هلندی ها که در آن زمان فوتبالی نوین و زیبا را به نمایش می گذاشتند در سال های ۱۹۷۴ و ۱۹۷۸ برابر میزبانان جام جهانی، آلمان غربی و آرژانتین شکست خورده و جام را از دست دادند.

از آن دهه به بعد هلندی ها با وجود نمایش زیبا و تماشاگرپسند هیچگاه به جایگاه اصلی خود نرسیده و تنها یک بار در جام جهانی ۱۹۹۸ تا مرحله نیمه نهایی بالا آمدند.

این تیم در سال ۲۰۱۰ با هدایت "برت فن مرویک" به راحتی مسافر جام جهانی شد و حالا با حضور ستارگان بزرگ تیم های مختلف اروپایی (آرین روبن، فان پرسی، هونته لار، فان بومل، فان درفارت و درک کویت) تنها به دنبال جام قهرمانی است.

دومین تیم اروپایی حاضر در گروه E جام جهانی ۲۰۱۰، دانمارک است که پس از چند سال رکود و کسب نتایج ضعیف دوباره به جمع تیم های مطرح اروپا پیوسته است.

"مارتین اولسن" سرمربی تیم ملی دانمارک پس از حضور در راس کادر فنی انقلاب عظیمی در ترکیب تیم به وجود آورد و با کنار گذاشتن بازیکنان قدیمی به جوانان خود که اکثریت در لیگ داخلی حضور داشتند اعتماد کرد.

ریسک و شجاعت اولسن به خوبی جواب داد، به طوری که وایکینگ ها در گروه مقدماتی تیم های مطرح پرتغال، سوئد و مجارستان را پشت سر گذاشته و پس از یک دوره غیبت دوباره به جمع تیم های بزرگ جهان پیوستند.

مارتین اولسن که اعتقاد دارد تیمش در مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۱۰ نیز توانایی درخشش را دارد برای رسیدن به این باور خود بازیکنان جوان و خوبی همچون (نیکولاس بنتنر)، (یاکوپ پولسن)، (کریستین پولسن)،(دنیس رامدال) و (دانیل آگر) را در اختیار دارد.

دانمارکی ها که در سال ۱۹۹۲ به طرز جالبی عنوان قهرمانی جام ملت های اروپا را به دست آوردند و بازیکنان جوان و مستعدی را به فوتبال جهان معرفی کردند و امسال نیز در جستجوی موفقیت در جام جهانی هستند.

شیرهای رام نشدنی کامرون نیز سومین تیم حاضر در گروه پنجم جام جهانی است که به دنبال بازگرداندن اعتبار خود هستند.

کامرونی ها در جام جهانی ۲۰۰۶ غیبت داشته و سال های اخیر در جام ملت های آفریقا نیز حرفی برای گفتن نداشته اند.

این تیم توانست در مرحله مقدماتی با هدایت "پل لوگوئن" موفق عمل کند و راهی آفریقای جنوبی شود.

کامرونی ها که بازیکنان مطرحی از جمله "ساموئل اتوئو"، " آلکساندر سانگ"، "کارلوس کامنی"، " جان ماکون" و "جرمی اینجی تاپ" را در اختیار دارند به طور یقین برای سایر تیم های این گروه حریفی سخت تلقی می شوند.

بهترین حضور کامرون در رقابت های جام جهانی به سال ۱۹۹۰ در ایتالیا باز می گردد که این تیم توانست با مهاجم نامدار خود "روژه میلا" تا مرحله یک چهارم نهایی صعود کند، اما در آن مرحله علی رغم شایستگی بسیار مغلوب تیم قدرتمند انگلستان شد.

آخرین تیم گروه پنجم جام جهانی نیز ژاپن نماینده نام آشنای قاره آسیاست که باز هم با شایستگی و قدرت تمام خود را به این مسابقات بزرگ رساند.

ژاپنی ها که چهارمین حضور پیاپی خود را در این مسابقات عظیم تجربه می کنند در رقابت های مقدماتی به راحتی حریفان آسیایی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته و جواز حضور در آفریقا را به دست آوردند.

مسوولان فدراسیون فوتبال ژاپن برخلاف سال های گذشته هدایت تیم بزرگسالان خود را به یک مربی بومی به نام "تاکاشی اوکادا" سپردند که وی نیز با صعود مقتدرانه جواب اعتماد مسوولان را به خوبی داد.

ژاپنی ها طی سه دوره قبلی حضور خود در جام جهانی تنها در سال ۲۰۰۲ که میزبانی مسابقات به همراه کره جنوبی را در اختیار داشتند به مرحله حذفی صعود کردند.

چشم بادامی ها برای دفاع از فوتبال آسیا کار بسیار سختی را برابر تیم های هلند، کامرون و دانمارک خواهند داشت و به نظر نمی رسد تیم ظریف ژاپن شانس چندانی برای رویارویی با این تیم های قدرتمند داشته باشد.

چشم امید ژاپنی ها در آفریقا به بازیکنانی همچون " ناکامورا"، "یاسوکی"، "هاشی موتو"،" کسوکی هوندا" و " یوکی آبه" است تا شاید این تیم آسیایی را به جمع شانزده تیم قدرت برتر فوتبال جهان برسانند.

تحلیل : خبرگزارى جمهورى اسلامی (ایرنا) (www.irna.ir)

ارسال شده توسط : فرهاد در تاریخ : سه شنبه 11 خرداد 1389 و ساعت : 10:04 ب.ظ
مرتبط با موضوع : اطلاعات عمومی ،