تبلیغات
عاقبت درس نخوندن
تا جام جهانی : بررسی گروه B

www.pa30.co.cc 

www.par30.co.cc

www.par30co.cc

www.par30.co.cc

 

در این پست سعی شده پرونده تیم های گروهBبرای شما تهیه  تهیه کنم امید وارم لذت کافی رو ببرید

پس ادامه مطلب رو از دست ندهید 


تیم ملی فوتبال آرژانتین برای موفقیت در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی دو تن از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان را در اختیار دارد تا با استفاده از آنان بتواند در گروه B این رقابتها برای حریفان خطرساز باشد.

تیم ملی فوتبال آرژانتین برای موفقیت در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی دو تن از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان را در اختیار دارد تا با استفاده از آنان بتواند در گروه B این رقابتها برای حریفان خطرساز باشد.

تیم های ملی آرژانتین، نیجریه، یونان و کره جنوبی در گروه B رقابت های جام جهانی ۲۰۱۰ قرار گرفته اند تا برای رسیدن به مرحله حذفی به مصاف یکدیگر بروند.

نکته جالب این است که تیم های آرژانتین، یونان و نیجریه در جام جهانی ۹۴ نیز در یک گروه قرار داشتند که آرژانتین هر دو حریف را به راحتی از پیش رو برداشت.

برای راه راه پوشان آبی و سفید قاره آمریکای جنوبی رسیدن به جام قهرمانی کم کم به یک رویا تبدیل می شود و در جام جهانی ۲۰۱۰ مارادونا و مسی در کنار یکدیگر ماموریت دارند تا این رویا را به واقعیت تبدیل کنند.

آرژانتین دارنده جام قهرمانی سالهای ۷۸ و ۸۶ است که در پیکارهای جام جهانی به موفقیتی دست نمی یابد.

این تیم در سال ۱۹۷۸ در حالی که میزبانی مسابقات را برعهده داشت با ستارگانی همچون پاسارلا، کمپس، لوکه و آردیلس با هدایت"سزا منوتی"در دیدار نهایی، تیم صاحب فوتبال هلند را ۳ بر یک شکت داد تا برای نخستین بار بر قله فوتبال جهان بایستد.

آرژانتینی ها در سال ۱۹۸۶ نیز با در اختیار داشتن اسطوره فوتبال جهان یعنی دیه گو مارادونا با غلبه بر تمامی تیم های مطرح جهان جام قهرمانی را در کشور مکزیک تصاحب کردند.

در تیم رویایی آرژانتین در سال ۸۶ که هدایت آن برعهده دکتر "بیلاردو" بود، علاوه بر مارادونا بازیکنان تاثیر گذاری همچون پمپیدو، روگری، والدانو، بوروچاگا و باتیستا نیز حضور داشتند.

از همان سال بود که فوتبال جهان ستاره ای به نام مارادونا را به خود دید و حالا این ستاره سرمربی تیمی است که لیونل مسی بی نظیر را در ترکیب خود می بیند و می تواند با کمک وی دوباره آرژانتین را بهترین تیم جهان کند.

نماینده قاره آمریکای جنوبی که در سالها ۱۹۳۰ و ۱۹۹۰ نیز عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد، چند سالی است از قدرت اصلی خود فاصله گرفته و باید تلاش فراوانی برای رسیدن به اوج از خود نشان بدهد.

مردم آرژانتین امید زیادی دارند تا با سرمربیگری مارادونا و حضور بهترین بازیکن فعلی جهان لیونل مسی به ناکامی خود طی چند دوره اخیر پایان داده و بار دیگر شاهد افتخار آفرینی تیم ملی خود باشند.

اما تیم ملی نیجریه رقیب اصلی آرژانتین در گروه دوم این مسابقات نیز برای اثبات شایستگی های خود پای به آفریقای جنوبی می گذارد.

نیجریه پس از افت چند ساله و غیبت در جام جهانی ۲۰۰۶ دوباره به شرایط ایده آل نزدیک شده است تا بتواند در قاره سیاه توانایی های تیم های آفریقایی را نشان بدهد.

این تیم در سال ۱۹۹۰ و ۱۹۹۸ با صعود از مرحله مقدماتی خود را به جمع ۱۶ تیم برتر جام جهانی رساند تا بهترین عملکرد خود را نشان بدهد.

نسل جدید فوتبال نیجریه با نفراتی همچون مارتینز، اوبی مایکل، یاکوبو، تایوو و سرمربیگری "لارس لاگربک" سوئدی می تواند در گروه B برای هر تیمی خطرسار باشد.

دیگر تیم حاضر در گروه B این مسابقات یونان با هدایت مربی آلمانی نامدار خود "اوتو رهاگل"‌است.

یونانی ها که تنها یکبار در سال ۱۹۹۴ سابقه حضور در جام جهانی را دارند با پشت سر گذاشتن اوکراین در مرحله پلی اف در آخرین روز خود را به جام جهانی رساندند.

یونانی ها یکی از کم طرفدارترین تیم های حاضر در فوتبال اروپا و جهان هستند، چراکه از سال ۲۰۰۴ تا به امروز در تمامی رویدادهای مهم با فوتبالی کاملا تدافعی و تخریبی به میدان می روند.

روشی که اتو رهاگل برای بازی این تیم در نظر گرفت هرچند خسته کننده است، اما برای یونانی ها بسیار مفید بود، چراکه آنها در جام ملت های سال ۲۰۰۴ به مقام قهرمانی رسیده و حالا در تمامی رویدادهای مهم نیز یکی از تیم های حاضر هستند.

هرچند از تیم طلایی سال ۲۰۰۴ یونان که با زاگوراکیس، نیکوپولدیس، کاریستیاس و سیتاریدیس قهرمان اروپا شد دیگر ملی پوشی باقی نمانده است، اما تیم جدید یونان نیز برای اثبات شایستگی های خود دست و پا بسته نخواهد بود.

آخرین تیم گروه B جام جهانی ۲۰۱۰ کره جنوبی است که همچون دوره های اخیر به راحتی از مرحله مقدماتی عبور کرد تا هفتمین حضور خود در این رویداد بزرگ را تجربه کند.

کره جنوبی در مرحله مقدماتی تیم ملی ایران را حذف کرد تا پای به جام جهانی بگذارد و نماینده قاره آسیا در بین بزرگان جهان باشد.

این تیم در سال ۲۰۰۲ در حالی که میزبانی جام جهانی را به همراه ژاپن برعهده داشت به مقام چهارم جهان رسید در حالی که کارشناسان بر این باورند این مقام با دخالت های سیاسی و کمک بی پایان داوران برای چشم بادامی ها به دست آمد.

برخلاف چند دوره گذشته هدایت کره جنوبی در جام جهانی را یک مربی بومی به نام "هو جونگ مو" برعهده دارد.

هر چند کره جنوبی از نظر کارشناسان ضعیف ترین تیم این گروه است، اما این تیم با در اختیار داشتن "پارک جی سونگ"، " لی یونگ پیو"، " سئول کی هیوون" و " هونگ میون بو" و جنگندگی ذاتی نمی تواند در برابر حریفان از پیش بازنده تلقی شود.

تحلیل : خبرگزارى جمهورى اسلامی (ایرنا) (www.irna.ir)

ارسال شده توسط : فرهاد در تاریخ : چهارشنبه 12 خرداد 1389 و ساعت : 09:25 ب.ظ
مرتبط با موضوع : اطلاعات عمومی ،