تبلیغات
عاقبت درس نخوندن
تا جام جهانی: بررسی گروه F

www.par30.co.cc

www.par30.co.cc

www.par30.co.cc

 

در این پست سعی شده پرونده تیم های گروه F برای شما تهیه  تهیه کنم امید وارم لذت کافی رو ببرید

پس ادامه مطلب رو از دست ندهید 


تیم ملی فوتبال ایتالیا، قهرمان لاجوردی پوش جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان که این روزها از شرایط مناسب و خوبی برخوردار نیست، برای دفاع و تکرار از عنوان قهرمانی خود این بار پای به میدان بزرگ آفریقای جنوبی می گذارد.

تیم ملی فوتبال ایتالیا، قهرمان لاجوردی پوش جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان که این روزها از شرایط مناسب و خوبی برخوردار نیست، برای دفاع و تکرار از عنوان قهرمانی خود این بار پای به میدان بزرگ آفریقای جنوبی می گذارد.

تیم ملی فوتبال ایتالیا که پس از برزیل پرافتخارترین تیم تاریخ رقابت های جام جهانی محسوب می شود برای صعود به مرحله دوم جام جهانی ۲۰۱۰ کار سختی پیش روی ندارد.

لاجوردی پوشان در گروه ششم با تیم های پاراگوئه، نیوزلند و اسلواکی هم گروه هستند که به نظر می رسد در جمع این تیم های کوچک به راحتی به مرحله حذفی صعود کنند.

ایتالیا در جام های ۱۹۳۴، ۱۹۳۸، ۱۹۸۲ و ۲۰۰۶ جام قهرمانی جهان را از آن خود کرده است و دو عنوان نایب قهرمانی و یک عنوان سومی را نیز در کارنامه پرافتخار خود دارد.

تیم ملی فوتبل ایتالیا در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان با هدایت مدبرانه مارچلو لیپی و با اتکا به ستارگانی همچون، جیان لویجی بوفون، آلساندرو نستا، فابیو کاناوارو، فرانچسکو توتی، آلساندور دل پیرو، آندره پیرلو، فابیو گروسو، جنارو گاتوسو و فابیو گروسو که همگی در اوج آمادگی قرار داشتند پس از ۲۴ سال به عنوان قهرمانی دست یافت.

پس از این قهرمانی، لیپی هدایت تیم ملی ایتالیا را به "روبرتو دونادونی" سپرد اما عملکرد بسیار ضعیف این مربی جوان در طول ۲ سال باعث شد تا دوباره لیپی سکان هدایت لاجوردی پوشان را به دست گرفته و با اقتدار راهی جام جهانی شود.

اما مساله ای که علاقه مندان به تیم ملی ایتالیا را بسیار نگران کرده و شانس این تیم را برای تکرار عنوان قهرمانی کاهش داده است افت شدید بازیکنان نامدار ایتالیا و خالی شدن ترکیب اصلی تیم از بازیکنان تاثیر گذار است.

ستارگان ایتالیا به حدی دچار افت شده اند که مارچلو لیپی برای سفر به آفریقای جنوبی به روی نام "ده روسی"، "دل پیرو" و حتی "لوکا تونی" خط قرمز کشید و "نستا" و "توتی" نیز از تیم ملی خداحافظی کرده اند.

لیپی برای تکرار موفقیت دوره گذشته خود به بازیکنان جوان و جدید دل بسته است.

دومین تیم حاضر در گروه ششم جام جهانی ۲۰۱۰ پاراگوئه از منطقه آمریکای لاتین است که هشتمین حضور خود در جمع بزرگان را تجربه می کند.

پاراگوئه با هدایت "جراردو مارتینو" در مرحله مقدماتی بسیار مقتدر ظاهر شد و حتی بالاتر از آرژانتین به عنوان تیم دوم منطقه راهی جام جهانی شد.

این تیم در جریان هفت حضور قبلی خود در جام جهانی به مرحله حذفی صعود کرده اما نتوانسته عنوان مناسبی را کسب کند.

کارشناسان معتقدند که پاراگوئه در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه بهترین تیم تاریخ خود را با حضور بازیکنانی از جمله" خوزه لوییس چیلاورت"، "روبروتو آکونا"، "سلسو آیالا" و "کارلوس گامارا" در اختیار داشت که در مرحله یک هشتم نهایی با یک گل مغلوب فرانسه میزبان شد.

نماینده سختکوش آمریکای لاتین برای موفقیت در آفریقای جنوبی اتکای زیادی به "روکه سانتاکروز"، "خوان سانتانا"، " هدو والدس"، "خوستو ویه لار" و "کاباناس" خواهد داشت.

نیوزلند سومین تیم حاضر در این گروه است که کمترین شانس را برای صعود به مرحله حذفی خواهد داشت.

این تیم که با خارج شدن استرالیا از قاره اقیانوسه شانس حضور در مرحله پلی اف را به دست آورد با برتری برابر تیم ملی بحرین مسافر جام جهانی شد.

ریکی هربرت موفق شد تا تیم فوتبال نیوزلند را پس از سالها راهی جام جهانی کند و در این راه "آندره بوینس"،"تیم برون"،"لئو برتوس"،"کریس کلین" به عنوان بازیکنان تاثیر گذار نقش مهمی در موفقیت نیوزلند داشتند.

هر چند نماینده ضعیف اقیانوسیه انگیزه بالایی برای نشان دادن توانای های خود دارد اما کارشناسان فیفا کمترین بخت را برای موفقیت آنان قائل هستند.

آخرین تیم حاضر در گروه F جام جهانی ۲۰۱۰، اسلواکی است که برای نخستین بار به عنوان یک کشور مستقل راهی این رقابت بزرگ شده است.

این کشور سالها با جمهوری چک کشوری را تشکیل می دادند و در اروپا و جهان تیمی مقتدر در فوتبال به شمار می رفتند، اما پس از جدایی آنان اسلواکی برای نخستین مرتبه به جام جهانی راه یافت.

اسلواکی با پشت سر گذاشتن تیم های قدرتمندی از جمله اسلوانی و جمهوری چک مسافر آفریقای جنوبی شد.

اسلواک ها بازیکنان سرشناسی در ترکیب خود دارند که در لیگ های معتبر اروپایی نقش تاثیر گذاری در تیم های خود ایفا می کنند.

"هامسیک" ،"مارتین اشکرتل"، "ویسک" و "زلاتکو ددیچ" بازیکنان موثر اسلواکی هستند که در جام جهانی ازآنها بیشتر خواهیم شنید.

تحلیل : خبرگزارى جمهورى اسلامی (ایرنا) (www.irna.ir)

ارسال شده توسط : فرهاد در تاریخ : سه شنبه 11 خرداد 1389 و ساعت : 08:54 ق.ظ
مرتبط با موضوع :