تبلیغات
عاقبت درس نخوندن
تا جام جهانی: بررسی گروه C

www.par30.co.cc

www.par3.co.cc

www.par30.co.cc

www.par30.co.cc

 

در این پست سعی شده پرونده تیم های گروه C برای شما تهیه  تهیه کنم امید وارم لذت کافی رو ببرید

پس ادامه مطلب رو از دست ندهید 


تیم ملی فوتبال انگلیس که همواره در رقابت های جام جهانی خود را یکی از مدعیان می داند در گروه C پیکارهای جام جهانی ۲۰۱۰ باید به مصاف تیم های بی نام و نشان و کم خطر برود.

تیم ملی فوتبال انگلیس که همواره در رقابت های جام جهانی خود را یکی از مدعیان می داند در گروه C پیکارهای جام جهانی ۲۰۱۰ باید به مصاف تیم های بی نام و نشان و کم خطر برود.

انگلیسی ها که خود را صاحب ورزش مهیج و پرطرفدار فوتبال می دانند تنها یک بار عنوان نخست رقابت های جام جهانی را کسب کرده اند.

تیم ملی فوتبال انگلیس تنها در سال ۱۹۶۶ توانست جام قهرمانی را کسب کند که در آن سال نیز میزبانی پیکارها را برعهده داشت.

مردان انگلیس در بازی نهایی تیم ملی آلمان را در یک دیدار جنجالی با شکست بدرقه کرد.

انگلیس در دیدار نهایی رقیب دیرینه خود آلمان غربی را چهار بر ۲ شکست داد و "جف هورست" نیز با به ثمر رساندن ۳ گل تنها بازیکنی لقب گرفت که در دیدار نهایی جام جهانی ۳ گل زده باشد.

برادران "چارلتون"، "بابی مور"، "جف هورست"، "گوردون بنکس" و "آلن پیترز" با سرمربیگری "سر الف رمزی" فوتبال انگلیس را برای اولین بار به قدرت اول جهان تبدیل کردند.

پس از آن فوتبال انگلیس هیچگاه نتوانست خود را به جمع بزرگان جهانی برساند و تنها یکبار در سال ۱۹۹۰ به عنوان چهارمی رسید.

انگلیسی های خرافاتی پس از ناکامی متعدد با مربیان بومی دست به تغییرات زده و فابیوکاپلو یکی از بهترین مربیان جهان از ایتالیا را به عنوان نفر نخست کادر فنی خود انتخاب کردند.

هر چند انتخاب یک غیر بریتانیایی در ابتدا با مخالفت های زیادی مواجه شد اما بازی های روان و زیبای این تیم و پیروزی های پی در پی باعث شد تا انگلیس خیلی راحت جواز حضور در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی را به دست آورد.

انگلیس ها سیزدهمین حضور خود در جام جهانی را تجربه می کنند و این بار بی تردید شاگردان فابیو کاپلو یکی از مدعیان اصلی قهرمانی جهان هستند.

بازیکنانی همچون"وین رونی"، "استیون جرارد"، "فرانک لمپارد"، "جان تری"، "ریو فردیناند" و "اشلی کول" با هدایت کاپلو تیم ملی انگلیس را متفاوت تر از دوره های گذشته کرده است.

آمریکای ها دومین تیم حاضر در گروه C جام جهانی هستند که برای هشتمین بار خود را به مرحله نهایی رساندند.

هدایت تیم ملی آمریکا را در آفریقای جنوبی "باب بردلی" برعهد دارد که با اتکا بر مهره های سرشناس خود" لاندن داناوان" و " تیم هاوارد" به دنبال صعود به مرحله حذفی این مسابقات است.

آمریکای ها در مرحله مقدماتی این مسابقات در منطقه کونکاکاف همچون چند دوره گذشته پس از مکزیک به جام جهانی صعود کردند.

این تیم تنها در سال ۱۹۳۰ عنوان سومی را کسب کرد و پس از آن هیچ فروغی در جام جهانی فوتبال نداشته است.

با توجه به شرایط گروه سوم جام جهانی به نظر می رسد تیم ملی آمریکا پس از انگلیس شانس مناسبی برای راهیابی به مرحله حذفی داشته باشد.

دیگر تیم حاضر در گروه سوم جام جهانی الجزایر نماینده قاره سیاه است که پس از ۲۴ سال جواز حضور در این رقابت بزرگ را کسب کرده است.

شاگردان "رابح سدان" در مرحله مقدماتی این پیکارها در دیداری جنجالی برابر مصر به برتری یک بر صفر رسیدند تا مسافر آفریقای جنوبی باشند.

دیدار الجزایر و مصر در مرحله مقدماتی این مسابقات از حسایت های فراوانی برخوردار بود که منجر به درگیری شدید بین هوادارن دو تیم و همچنین درگیری لفظی بین مسوولان سیاسی آنان شد.

الجزایری ها که از زمان روی کار آمدن"رابح سدان" به عنوان سرمربی، فوتبالی دفاعی و تخریبی را به نمایش می گذارند برای رسیدن به مرحله حذفی جام جهانی باید تلاش خود را مضاعف کنند.

"کریم متمور"، "مراد مگنی" و "فوزی گاچی" مهره های شاخص تیم ملی فوتبال الجزایر هستند که مردم این کشور مسلمان امید زیادی به درخشش آنها در جام جهانی دارند.

آخرین و البته ناشناخته ترین تیم گروه C جام جهانی ۲۰۱۰ ، اسلوونی است که با خلق یک شگفتی و شکست دادن تیم ملی روسیه باعث حیرت علاقه مندان به فوتبال شد.

"ماتاژ کک" سرمربی تیم ملی اسلوونی موفق شد، این تیم را برای نخستین بار به جام جهانی برساند تا نام خود در تاریخ ورزش کشور به ثبت برساند.

در تیم ملی اسلوونی نفراتی شاخصی همچون "روبرت کورن"، "هاندانوویچ" و "نوواکویچ" حضور دارند تا شاید بتوانند شگفتی سازی های این کشور ۲ میلیون نفری در مرحله مقدماتی را در جام جهانی نیز تکمیل کنند.

تحلیل : خبرگزارى جمهورى اسلامی (ایرنا) (www.irna.ir)

ارسال شده توسط : فرهاد در تاریخ : سه شنبه 11 خرداد 1389 و ساعت : 08:11 ق.ظ
مرتبط با موضوع :