تبلیغات
عاقبت درس نخوندن
راهنمای تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۰؛ هندوراس

راهنمای تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۰؛ هندوراس ...

 

www.par30co.cc

 

 

در این پست سعی شده پرونده بازیکنان تیم هندوراس  برای شما تهیه  تهیه کنم امید وارم لذت کافی رو ببرید

پس ادامه مطلب رو از دست ندهید 


● داوید سواسو

▪ پست: فوروارد

▪ باشگاه: جنوا

▪ متولد سال : ۱۹۷۹

از نظر تاریخی، او بیشترین حضور را در ترکیب تیم ملی کشورش داشته است. او بازیکنی قدرتمند است و مهمترین ویژگی او سرعت بالای اوست. سواسو سابقه حضور در رختکن کالیاری، اینترو جنوا را در کارنامه ورزشی اش می بیند. نیکلاس، برادر او هم سابقه بازی درخط حمله تیم ملی هندوراس را داشته است و اکنون به مربی گری می پردازد.او فوتبال حرفه ای را در سال ۱۹۹۹ و با تیم المپیای هندوراس آغاز کرد و در رختکن همین تیم بود که لقب"پلنگ" را دریافت کرد.اولین دیداری که سواسو در آن به میدان رفت، در حساس ترین دیدار حساس لیگ کشورش بود و توانست مقابل تیم موتاگوا گلزنی نیز بکند.

در همان سال بود که سران باشگاه کالیاری که در آن فصل در دسته بی توپ می زد، توانایی های این ستاره را دید و برای جذب او وارد عمل شد.

درخشش او در رقابتهای لیگ ایتالیا، در سال ۲۰۰۶ بود که توانست ۲۳ گل در رقابتهای سری آ، به ثمر رسانده و رکورد گلزنی جی جی ریوا، بازیکن ایتالیایی که در طول یک فصل ۲۲ گل به ثمر رسانده بود را پشت سر بگذارد.

این درخشش باعث شد که سواسو در سال ۲۰۰۷ به رختکن اینتر بپیوندد و در فصل اول حضورش در اینتر قهرمانی با نرآتزوری را تجربه کرد ولی تنها ۸ گل به ثمر رساند و پس از آن روانه بنفیکا گردید. پس از سپری کردن مصدومیتی جدی و سنگین که در مینیکس زانویش ایجاد شده بود، در سال ۲۰۰۹ بار دیگر به اینتر بازگشت و جایی در ترکیب تیم مورینیو نداشت، تااینکه تصمیم گرفت تا به صورت قرضی روانه رختکن جنوا شود

▪ آیا می دانید؟

آیا می دانید که سواسو تنها بازیکن منطقه کونکاکاف است که در رقابتهای سری آ توپ می زند و به علاوه توانسته گلهایی را وارد دروازه تیمهای سرشناسی از جمله اینتر، میلان، رم و یوونتوس کند.

▪ افتخارات:

- برترین گلزن تاریخ باشگاه کالیاری

- قهرمانی با اینتر در رقابتهای سری آ در سال ۲۰۰۷

- بهترین بازیکن خارجی کالچو در سال ۲۰۰۶ همراه با کاکا

● کارلوس پاوون

▪ پست: فوروارد

▪ باشگاه :رئال اسپین (هندوراس)

▪ متولد سال:۱۹۷۴

او به خاطر گلی که در دیدار تیم ملی کشورش مقابل اکوادور ( در تاریخ ۱۴ اکتبر سال ۲۰۰۹) نمود و جواز صعود تیمش به جام جهانی ۲۰۱۰ را کسب کرد، مشهور شده است.او با ۳۷ سال سن، مسن ترین بازیکن تیم ملی هندوراس است.

باید پاوون را با ۵۶ گل زده، برترین گلزن تیم ملی هندوراس دانست.او درسال ۱۹۹۵ و در ۲۲ سالگی فوتبال در عرصه ملی را آغاز کرد.

پس از حضور در تیمهای هندوراسی و انتقال به تیمی مکزیکی در نهایت سر از رئال وایادولید اسپانیا درآورد و این شانس را پیدا کرد که در برنابئو مقابل رئال مادرید قرار بگیرد. پس از آن به مکزیک بازگشت و در سال ۲۰۰۱ بار دیگر روانه اروپا و باشگاه اودنیزه شد.پس از آن هم به ناپولی پیوست ولی مصدومیت باعث شد که هندوراس بازگردد. پاون تجربه بازی در تیمهای مکزیکی مورلینا، کروس آسول و نساسا را داشت و همچنین حضور کوتاه مدتی را نیز در ام ال اس داشت.

▪ آیا می دانید؟

آیا می دانید که کارلوس پووان در سال ۲۰۰۹ از سوی فدراسیون تاریخ و آمار فوتبال و پس از رای گیری عمومی، به عنوان محبوب ترین بازیکن دنیا شناخته شد؟

▪ افتخارات:

- برترین گلزن تاریخ تیم ملی هندوراس

- برترین گلزن رئال اسپانیا در تاریخ هندوراس

- بازیکن سال ۲۰۱۰ کشورش

● آمادو گورا

▪ پست: خط میانی

▪ باشگاه: موتاگوا (هندوراس)

▪ متولد سال: ۱۹۷۶

کاپیتان دهه اخیر هندوراس. او با تکنیک بالایی در حرکات پا به توپ فوتبالش را در سال ۱۹۹۴ آغاز کرد و پس از چندماه روانه رئال وایادولید شد ولی در آنجا موفق نبود.پس از آن فوتبال را کشورهایی از جمله مکزیک، کاستاریکا و آمریکا دنبال کرد و در سال ۲۰۱۰ به هندوراس بازگشت تا شانس حضورش در تیم ملی کشورش بیشتر شود و اکنون با بازوبند کاپیتانی در رقابتهای جام جهانی حاضر خواهد بود.

او بیش از ۱۲۰ بازی ملی برای تیم ملی کشورش برگزار کرده و در سال ۲۰۰۷ و پس از انجام صدمین بازی ملی اش مورد تقدیر مسئولان فدراسیون فوتبال قرار گرفت.

او در رقابتهای جام جهانی زیر ۲۰ ساله ها در قطر در سال ۱۹۹۵ لقب "گرگ" را دریافت کرد.

● ریکاردو کانالس:

▪ پست: دروازه بان

▪ باشگاه: موتاگوا (هندوراس)

▪ سال تولد: ۱۹۸۲

او دروازه بان سوم تیم ملی هندوراس است ولقب گربه را به خود اختصاص داده چرا که در شرایط بسیار سخت و پیچیده با انعطاف پذیری فوق العاده توپهای متعددی را مهار می کند

● ویلسون پالاسیوس

▪ پست: بازیکن خط میانی

▪ باشگاه :تاتنهام (انگلیس)

▪ سال تولد: ۱۹۸۴

او بهترین بازیکن هندوراسی در خارج از منطقه کونکاکاف است. او در حال حاضر در باشگاه تاتنهام توپ می زند و همراه با سایر هم تیمی هایش برای کسب مجوز فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا تلاش می کنند. او پیش از این تجربه حضور در تیمهای بیرمنگام و ویگان را دارد. او فوتبالش را از الیمپیای هندوراس آغاز کرد و در ۷ فصل حضورش در رختکن این تیم،۵ عنوان قهرمانی را کسب کرد و پس از آن در تست ستاره سرخ بلگراد شرکت کرد که در آن موفق نشد.پس از آن با توصیه آرسن ونگر به استیو بروس بود که این ستاره هندوراسی به بیرمنگام پیوست.پس از آن هم به ویگان رفت و در نهایت با قراردادی ۱۸ میلیون یورویی به تاتنهام پیوست .

پس از نری کاستیوی مکزیکی می بایست ویلسون را دومین بازیکن گران قیمت منطقه کونکاکاف دانست.در جام جهانی ۲۰۱۰ خانواده ویلسون می توانند شاهد حضور سه پسر خود در این رقابتها باشند، چرا که جری،ویلسون و جانی ، سه پسر آنها در ترکیب این تیم حاضر خواهند بود.

▪ افتخارات

- گران قیمت ترین بازیکن تاریخ فوتبال هندوراس

- پرحضورترین بازیکن هندوراسی حاضر در رقابتهای لیگ برتر

● نوئل وایادارس

▪ پست : دروازه بان

▪ باشگاه : الیمپیا ( هندوراس)

▪ سال تولد: ۱۹۷۷

او بهترین دروازه بان سالهای اخیر هندوراس است و یکی از دروازه بانان منطقه کونکاکاف است که کمترین گلها را در رقابتهای مقدماتی جام جهانی دریافت کرده است.این در حالی است که او جثه چندان درشتی ندارد و تنها ۱.۷۷ سانتی متر قد اوست.

▪ آیا می دانید؟

آیا می دانید که نوئل وایادارس در سال ۲۰۰۳ از اردوی تیم ملی کشورش، به خاطر بی انضباطی ها اخراج شد؟

● دونیس اسکوبار

▪ پست: دروازه بان

▪ باشگاه : الیمپیا ( هندوراس)

▪ سال تولد: ۱۹۸۰

او در ۵ قهرمانی ای که تیم باشگاهی اش (الیمپیا) از سال ۲۰۰۰ تاکنون کسب کرده، حضور داشته.

▪ آیا می دانید؟

بزگترین اشتباهی که او در دوران ورزشی اش مرتکب شد، در سال ۲۰۰۴ و در دیدار تیمش مقابل کاستاریکا در بازیهای مقدماتی المپیک آتن بود.توپ از میان پاهای او عبور کرد و تیم ملی هندوراس با نتیجه ۰-۱ مغلوب کاستاریکا شد و همین نتیجه منجر به حذف این تیم گردید.

● ریکاردو کانالس:

▪ پست: دروازه بان

▪ باشگاه: موتاگوا (هندوراس)

▪ سال تولد: ۱۹۸۲

او دروازه بان سوم تیم ملی هندوراس است ولقب گربه را به خود اختصاص داده چرا که در شرایط بسیار سخت و پیچیده با انعطاف پذیری فوق العاده توپهای متعددی را مهار می کند

● عثمان چاوس

▪ پست: مدافع مرکزی

▪ باشگاه: پلاتنسه (هندوراس)

▪ سال تولد: ۱۹۸۴

او متولد یکی از فقیرترین روستاهای هندوراس است که در نهایت از آنجا روانه یکی از شهرهای بزرگ این کشور شد. او در تیمهای باشگاهی مختلفی در هندوراس فوتبالش را ادامه داد و یکی از برترین مدافعان این کشور است و اکنون کاپیتان تیم باشگاهی اش در هندوراس می باشد. او در اواخر سال ۲۰۰۹ ضربه بدی خورد و برای شرکت در تستهای پزشکی باشگاه تاتنهام به انگلیس رفت و در نهایت در این تستها رد شد. پس از آن هم به باشگاه های ویگان، نیوکاسل و بلکبرن رفت ولی مسئولان این تیمها نیز به او پاسخ رد دادند.در ماه ژانویه نیز در آستانه پیوستن به پورتسموث بود ولی در تستهای پزشکی مردود شد و در نهایت در هندوراس ماند.

● ماینور فیگئروا

▪ پست: مدافع مرکزی

▪ باشگاه : ویگان

▪ سال تولد: ۱۹۸۳

یکی از نمایندگان فوتبال هندوراس در خارج از هندوراس که در باشگاه ویگان توپ می زند.

● ویکتور برناردس

▪ پست: مدافع مرکزی

▪ باشگاه : آندرلخت (بلژیک)

▪ سال تولد: ۱۹۸۲

او الگوی بارزی برای یک مدافع هندوراسی است: قدرتمند، سرسخت و قدبلند.

او فوتبالش را در باشگاه موتاگوای هندوراس آغاز کرد و در نهایت سال گذشته، تیم بلژیکی آندرلخت او را به صورت قرضی برای ۶ ماه به خدمت گرفت و در نهایت با قراردادی ۴ ساله او را جذب کرد.

▪ آیا می دانید؟

او یکی از معروف ترین مدلهای تبلیغاتی در کشورش می باشد.

● اریک نورالس

▪ پست: مدافع مرکزی

▪ باشگاه: ماراتون (هندوراس)

▪ سال تولد: ۱۹۸۵

بازیکنی ۲۴ ساله که تجربیات فوق العاده ای را در کارنامه خود می بیند. او در سال ۲۰۰۵ کاپیتان تیم ملی جوانان هندوراس در رقابتهای هلند بود و در سال ۲۰۰۸ نیز همراه با این تیم نتوانست مجوز صعود به المپیک پکن را کسب کند.

او روز چهاردهم اکتبر سال گذشته، یکی از مهمترین بازیهای زندگی اش را انجام داد و از آنجا که اکثر بازیکنان تیمش محروم بودند، در مقابل ال سالوادور به میدان رفته و از آنجا که تیمش محکوم به پیروزی در این دیدار برای صعود به جام جهانی بود، نمایش خیره کننده ای را به اجرا گذاشت.

● امیلیو ایزاگیره

▪ باشگاه: موتاگوا ( هندوراس)

▪ سال تولد: ۱۹۸۶

او یکی از معدود بازیکنان هندوراسی است که در تمام رده های سنی در تیم ملی هندوراس به میدان رفته است.او در سال ۲۰۰۴ حضور در لیگ اصلی هندوراس را آغاز کرد.

درسال ۲۰۰۸ هم در تیمی بود که در راهیابی به المپیک پکن ناکام ماند.

● سرخیو مندوزا

▪ پست: بازیکن جناح راست

▪ باشگاه : الیمپیا

▪ سال تولد:۱۹۸۱

او در ژانویه سال ۲۰۰۹ در فکر خداحافظی از دنیای فوتبال بود، چرا که در آن زمان مسئولان فیفا به دلیل مثبت بودن نتیجه آزمایش دوپینگش،محرومیتی یک ساله را برای او در نظر گرفتند. این اتفاق در حالی رخ داد که این بازیکن به صورت سرخود و بدون مراجعه به پزشک، داروهایی را برای درمان بیماری سرماخوردگی اش به کار برد که همین باعث شد تا نتیجه آزمایش دوپینگ او مثبت اعلام شود.این اتفاق درحالی افتاد که او در روزهای اوجش بود.درژانویه سال ۲۰۱۰ با پایان دوره محرومیتش به میادین ورزشی بازگشت .

او در تیم زیر ۲۳ ساله های هندوراس، رفتارهایی غیرورزشی داشت و با چاقو به دروازه بان این تیم حمله کرده بود و صورتش را زخمی نموده بود..

● مائوریسیو سابییون

▪ پست: جناح راست

▪ باشگاه: گرین تاون هانگژو (چین)

▪ سال تولد: ۱۹۷۸

او در ۸ دیداری که در مرحله مقدماتی رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۰ به میدان رفته، ۶۷۶ دقیقه در زمین مسابقه بوده و در طول این مدت هیچ کارت زرد یا قرمزی دریافت نکرده است.

● اسکار گارسیا بونیئک

▪ پست: جناح راست

▪ باشگاه :الیمپیا (هندوراس)

▪ سال تولد: ۱۹۸۴

بازیکنی سرعتی با قدرت کنترل توپ بسیاربالا. قطعا او در جام جهانی دقایق کمی را به میدان خواهد رفت ولی در هر صورت او یکی از بازیکنان توانای این تیم است. گارسیا در جولای سال ۲۰۰۸ برای پشت سر گذاشتن تستهای باشگاه پاری سن ژرمن به فرانسه رفت ولی موفق نشد تا نظر مثبت سران این باشگاه را جلب کند.

● اندری توماس

▪ پست:بازیکن خط میانی

▪ باشگاه : ویگان ( انگلیس)

▪ سال تولد:۱۹۸۵

او فوتبال رسمی اش را در ۱۷ سالگی در باشگاه الیمپیای هندوراس آغاز کرد و در سال ۲۰۰۹ توانست رویای بازی در اروپا را محقق ساخته و به ویگان پیوست. او در سال ۲۰۰۸و در رقابتهای مقدماتی برای صعود به مسابقات المپیک پکن، برای تیمش گلزنی کرد و او بود که بازوبند کاپیتانی این تیم را بربازو می بست.

● ملوین وایادارس

▪ پست: بازیکن خط میانی

▪ باشگاه : رئال اسپین (هندوراس)

▪ سال تولد: ۱۹۸۴

او نیز یکی دیگر از بازیکنان هندوراسی است که در راهیابی به لیگهای اروپایی ناکام ماند. وایادارس در آستانه پیوستن به باشگاه تاتنهام بود و در مراحل نهایی این قرارداد به امضا نرسید

● الویس دانیلو تورسیوس

▪ پست: بازیکن خط میانی

▪ باشگاه : المیپیا ( هندوراس )

▪ سال تولد: ۱۹۷۸

یکی از باتجربه ترینها. او که با نام دانی شناخته می شود،برای اولین بار در جام جهانی حاضر می شود و تجربه بازی در باشگاه های اروگوئه، مکزیک و گواتمالا را دارد.به عنوان بازیکن حرفه ای فوتبالش را در سال ۱۹۹۶ با باشگاه دانشگاه هندوراس آغاز کرد.

● رامون نونیس

▪ پست:بازیکن خط میانی

▪ باشگاه : الیمپیای هندوراس

▪ سال تولد: ۱۹۸۵

او در ۶ سالگی همراه با خانواده اش به آمریکا نقل مکان کرد و در تیمهای حاضر در ام ال اس فوتبالش را آغاز نمود.او به تیم ملی هندوراس دعوت شد و پس از تیم دالاس، به تیم چیواس آمریکا پیوست ولی در سال ۲۰۰۷ بود که روانه الیمپیای هندوراس گردید و پس از آن هم روانه تیمی مکزیکی شد و در نهایت بار دیگر به لیگ هندوراس بازگشت.

▪ آیا می دانید؟

آیا می دانید که راموس این شانس را داشت که درتیم ملی آمریکا فوتبالش را ادامه دهد، چرا که بازیکنی دو ملیتی است ولی ترجیح داد که با پیراهن تیم ملی هندوراس روانه رقابتهای بین المللی گردد.

● ادگارد آلوارس

▪ پست: بازیکن خط میانی

▪ باشگاه: باری ( ایتالیا)

▪ سال تولد: ۱۹۸۰

سرعت بالای دوی ادگارد باعث شده تا سرعت او را با سرعت اوسائین بولت، دونده جامائیکایی مقایسه کنند. او اکنون در باشگاه باری سری آ توپ می زند.و به دلیل مصدومیتهای پی در پی در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ به ندرت در ترکیب تیم ملی کشورش به کار گرفته می شد.او با مشکلات مالی زیادی رشد کرده و دوره کودکی بدی را سپری کرده است. او از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۳ در پنیارول اروگوئه توپ می زد و در سال ۲۰۰۴ به کالیاری پیوست.پس از آن به صورت قرضی روانه تیمهایی از جمله مسینا، لیورنو و پیزا شد و در نهایت به باری پیوست.

▪ آیا می دانید؟

ادگارد آلوارس در صحبتهایی اعلام کرده که اگر فوتبالیست نمی شد، به حرفه نجاری می پرداخت؛ شغلی که پیش از حضور در دنیای فوتبال در آن حرفه مشغول به کار بود.

● خولیو سسار د لئون

▪ پست:بازیکن خط میانی

▪ باشگاه: تورینو (ایتالیا)

▪ سال تولد: ۱۹۷۹

او فوتبالش را از تیمی در هندوراس آغاز کرد و پس از آن به تیمی مکزیکی پیوست.تجربه حضور در لیگ مکزیک ،بازگشت به الیمپیای هندوراس و پیوستن به تیمی اروگوئه ای در نهایت منجر به پیوستن او به تیم رجینای ایتالیا شد. پس از آن هم خولیو در تیمهای فیورنتینا، کانتانزارو، ترامو، سابندتنسه، جنوا، پارما و تورین از رقابتهای سری آ ، بی و سی توپ می زد.

● کارلو کاستلی

▪ پست: فوروارد

▪ باشگاه: واسلوئی (رومانی)

▪ سال تولد: ۱۹۸۲

او در ۱۵ سالگی هندوراس را به همراه مادرش به مقصد مکزیک ترک کردولی در سال ۲۰۰۶ تصمیم گرفت تا به هندوراس بازگشته و شانس فوتبالی اش را در تیمهای باشگاهی این کشور جستجو کند.پس از آن به تیم بلچاتوف لهستان منتقل شد و از آنجا به واسلوئی رومانی راه یافت.

▪ آیا می دانید؟

کارلو پسر آیان آنتونی کاستلی، مدافع میانی تیم ملی هندوراس در جام جهانی ۱۹۸۲ است که در دیدار مقابل اسپانیا نیز در میدان حاضر بود.

● جری پالاسیوس

▪ پست:فوروارد

▪ باشگاه : گرین تاون هانگژو (چین)

▪ سال تولد: ۱۹۸۱

جری ،برادر ویلسون پالاسیوس، گلزن باشگاه تاتنهام است که فوتبال باشگاهی اش را در سال ۲۰۰۱ و همراه با المیپیا آغاز کرد. پس از آن هم به موتاگوا رفت و بازهم به الیمپیا بازگشت. در نهایت رهسپار چین شد و اکنون در لیگ این کشور به بازی می پردازد.

▪ آیا می دانید؟

آیا می دانید که جری در کشور هندوراس، به عنوان یکی از مدلهای تبلیغاتی به انجام وظیفه می پردازد؟

● والتر مارتینس

▪ پست:فوروارد

▪ باشگاه : ماراتون (هندوراس)

▪ سال تولد: ۱۹۸۲

او فوتبالش را در سال ۲۰۰۱ آغاز کرد ولی به دلیل مسائل انضباطی ۴ سال از میادین فوتبال به دور بود. در سال ۲۰۰۶ ماراتون یکی از تیمهای بزرگ کشورش برای جذب او وارد عمل شد. او در سال ۲۰۰۷ به تیمی چینی در شهر پکن رفت و در سال ۲۰۰۹ به تیم دپورتیوو آلاوس اسپانیا که در دسته دوم این لیگ توپ می زند پیوست ولی به دلیل مصدومیت در اکثر دیدارهای تیمش غایب بود و این تیم نهایتا به دسته سوم سقوط کرد.

● گئورگی ولکام

▪ پست:فوروارد

▪ باشگاه: موتاگوا( هندوراس)

▪ سال تولد: ۱۹۸۵

نکته جالب توجه اینجاست که او در آستانه پیوستن به تیم الیمپیا قرارداشت ولی مربی این تیم، او را بازیکنی بی تکنیک نامید و با جذب او موافقت نکرد. در نهایت او به موتاگوا پیوسته و اکنون با به ثمر رساندن ۱۲ گل برترین گلزن این تیم می باشد.

سایت گل ( www.goal.com )

ارسال شده توسط : فرهاد در تاریخ : سه شنبه 11 خرداد 1389 و ساعت : 07:18 ق.ظ
مرتبط با موضوع :